pl plen gbru ru

na rynku od 1990 roku
import-eksport, handel krajowy przypraw,
suszy warzywnych i ziół

 

Czosnek suszony - mielony, granulowany, płatki

Czosnek to roślina niezwykle często wykorzystywana w naszej kuchni. Jego niewielka ilość potrafi nadać potrawom wyjątkowego smaku, a także aromatu. Warto pamiętać także o jego niezwykłych właściwościach, które często wykorzystujemy podczas leczenie chociażby przeziębienia. Doskonale nadaje się również do suszenia i w takiej właśnie postaci można go znaleźć w naszej hurtowni przypraw. Czosnek suszony pozwoli nam przez cały rok cieszyć się wszystkim tym, co najlepsze w tej przyprawie.

Czosnek suszony - dlaczego warto go wykorzystać w kuchni?

Suszony czosnek zachowuje swój aromat, nadając przyprawionym nim potrawom wyjątkowy smak, a także zapach. Szerokie zastosowanie czosnku suszonego sprawia, że jest on obecny zarówno w kuchniach koncentrujących się na daniach mięsnych, jak również tych wegetariańskich.

Suszone warzywa: czosnek

 

Suszony czosnek - właściwości i zastosowanie

Suszone warzywa, takie jak czosnek suszony, charakteryzują się tym, że zachowują swój smak i aromat, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane jako alternatywa dla swoich świeżych form. Przede wszystkim czosnek suszony stosuje się w potrawach mięsnych: dziczyzna, baranina i wieprzowina wręcz nie mogą się bez niego obyć, ale suszony czosnek doskonale poprawia również smak potraw z drobiu i królika. Niezastąpiony składnik każdej marynaty oraz pieczeni.

Podobnie jak inne suszone warzywa, również czosnek bardzo często stosuje się jako dodatek do wielu zup oraz sosów. Jest on również doskonałym dodatkiem do większości sałatek warzywnych, a także potraw z jajek i grzybów. Szczególnie często w polskich kuchniach suszony czosnek jest wykorzystywany w okolicach świąt, podkreślając smak tradycyjnych świątecznych pasztetów. Suszony czosnek we wszystkich formach dostarczamy często producentom wędlin i kiełbas, ponieważ również w nich jest on niezastąpiony, nadając im wyjątkowy aromat i smak. Warto dodawać czosnek do potraw nie tylko ze względu na jego walory smakowe, ale również przez fakt, iż jest on naturalnym antybiotykiem – jego stosowanie to samo zdrowie.

Suszone warzywa: czosnek

Czosnek suszony z naszej oferty

Suszony czosnek jest standardowo oferowanych w trzech formach: w płatkach, zmielony oraz granulowany. Każda z tych form jest odpowiednia do różnych potraw, łączy je jedno – wyjątkowy aromat, który może odmienić każde danie.

 

 

suszone warzywa | producent przypraw | przyprawy producent | przyprawy | spices | hurtownia przypraw | przyprawy hurt | Google+ | fb